Blog

Devlet Teşvik ve Hibeleri Eğitimi İle Canlı Ders

258
Haberler

Devlet Teşvik ve Hibeleri Eğitimi İle Canlı Ders

Devlet Teşvik ve Hibeleri Eğitimi; Genel Bilgilendirme, Devlet Teşvikleri Nelerdir?, Devlet Teşvikleri İçin Nerelere Başvuru Yapılır?, Teşviklerde Neden – Sonuç İlişkisi, Teşvikler konuları ile başladı. Eğitim; Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar, KOSGEB Hibe / Teşvik Uygulamaları, İŞKUR Personel Teşvikleri, TİCARET BAKANLIĞI Destekleri, TÜRK EXİMBANK Destekleri, YURTDIŞI AR-GE Destekleri ile devam etti.Eğitmen Bikem İnce İnanç, “Bir ülkede ekonomik büyümeye ve istihdama en büyük katkıyı sağlayan yeni yatırımlardır. Yapılan her yatırım bulunduğu bölgeye değer katmaktadır.

Devlet bu sebeple, yeni yatırımların yapılmasına destek olmak ve mevcut yatırımların sürdürülebilirliği ve büyümesi için çeşitli teşvik/hibe ya da kredi sunmaktadır. Firmaların konu hakkında bilgi sahibi olup hemen hemen her sektörün destek alabileceği çeşitli programlara ulaşabilmesi gerekmektedir.

Bu amaçla yola çıkılan bu eğitim, girişimcilerin ya da girişimciliğe adım atmak isteyenlerin bilgilendirlendirilmesi ve bilinçli şekilde projelerini geliştirilmeleri için hedeflenmiştir.” dedi.Etkinlik sonunda tüm katılımcılar interaktif gelişen eğitimde sorulara yanıt buldular.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir