Blog

Eğitimde yeni yaklaşımlar atölyesi başladı

56c1ce77b48ec-kapak
Haberler

Eğitimde yeni yaklaşımlar atölyesi başladı

Başakşehir Belediyesi Living Lab Merkezi’nde ilçe idareci ve öğretmenleri için eğitim verildi. ‘Eğitimde yeni yaklaşımlar’ üst başlığı ile gerçekleşen eğitime ilçe okullarının idarecileri ve farklı branşlardaki öğretmenler katıldı. Beş gün devam edecek programda, öğretmenlerin öğrencilere daha faydalı olabilmesi, eğitimin daha kalıcı olabilmesi için teknolojiyi daha etkin kullanabilmeleri hedefleniyor.

Başakşehir Living Lab Konferans salonunda gerçekleşen eğitimi Başakşehir Nurettin Topçu Sınıf Öğretmeni Sakine Rüzgar tarafından veriliyor. Web 2.0 araçlarının önemi ve kullanımını kapsayan atölyede durağan bilgi ve sadece okunan web siteleri yerine metin, resim, video gibi içeriklerin eğitimin içerisine katılması hedefleniyor. Programda Web 2.0 araçlarından Prezi, powtoon, weebly, kahoot, padlet, voki, goanimate, my storybook gibi araçlarının eğitimde kullanılarak öğretmenlerin teknolojiyi daha etkili kullanabilmeleri sağlanacak.

Her gün 6 saat olmak üzere 5 gün devam edecek eğitimde, katılımcılar toplam 30 saatlik bir programı tamamlamış olacaklar.


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir