Blog

İnovasyon-Start Up eğitimi

56c2ef3f24b38-kapak
Haberler

İnovasyon-Start Up eğitimi

Başakşehir Living Lab’da girişimciler için İnovasyon-Start Up eğitimi başladı.

Türkiye’de ilk olan programda, İnovasyondan başlayarak ürünün ticarileşmesine kadar olan tüm konular ilk defa tek bir programda veriliyor. Eğitimci Murat Özanlar tarafından verilen eğitim 11 ay devam edecek.

 ‘Ticarileşmenin tüm aşamaları ilmik ilmik anlatılıyor’

Eğitimci Murat Özanlar, programın içeriğini şöyle anlattı, “İnovasyon ticarileşmenin önünde olan bir konu. İnovasyonu ticarileşme için nasıl kullanacağız, bu eğitimlerde bunu anlatacağız. Start Up nedir? Start Up türleri nelerdir? Bunları anlatacağız. 11 ay sürecek olan eğitimler, ayda iki gün verilecek. Programda, 11 kurda 22 konu işlenecek. Bu eğitimler başka platformlarda parça parça anlatılıyor. Biz burada tüm aşamaları ilmik ilmik işleyeceğiz.  Living Lab’da bu eğitimlerin yapılması çok önemli. Biz modellemiş oluyoruz, adım adım Start Up’ın neler yapması gerektiğini işlemiş olacağız.”

Start Up’ın tanımını şu cümlelerle veren Özanlar, girişimcilerin korkularını ise şöyle açıkladı, “Start Up hızlı büyüyen şirket demektir, yani bir fikrin hızlı bir şekilde şirketleşip satışa çıkması demektir. Şirket kurmanın çok masraflı olduğunu düşünüyor girişimciler. Girişimciler fikirlerinin dikkate alınmadığını düşünüyorlar. Ürünlerine ve müşterilerine odaklanarak satış yapabilmeleri için ipuçları vereceğiz.”


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir