Blog

Flutter ile Mobil Uygulama Geliştirme Artık Çok Daha Kolay

310
Haberler

Flutter ile Mobil Uygulama Geliştirme Artık Çok Daha Kolay

Google tarafından geliştirilmekte olan Flutter’da yazılacak tek bir kod ile: iOS, Android, Web ve Masaüstü platformlarına performanslı uygulamalar geliştirilebilmektedir. Bu yüzden şirketler ve geliştiriciler tarafından Flutter’a gösterilen ilgi katlanarak artmaktadır.

Sürekli gelişim gösteren dijital yaşamın gerekliliklerine kayıtsız kalmayan Başakşehir Living Lab, Flutter ile mobil uygulama geliştirme eğitim programı ile katılımcılarına ders imkanı sundu.

18 yaş ve üstü girişimci ve girişimci adaylarının katıldığı ve 2 gün süren temel eğitim online gerçekleştirildi. Eğitim 2 ana başlık altında katılımcılara anlatıldı.

Flutter ve Dart Programlama Diline Girişte; Mobil Uygulama Geliştirme Yöntemleri,Dart Dili Temelleri,Widget Yapısı ve State Kavramı,Temel Widgetların Kullanımı ve Resim Dosyaları ile Çalışmak konu başlıkları anlatıldı.

Flutter İke Uygulama Geliştirme Süreçlerinde ise; Liste Widget’ları ile Çalışma,Navigasyon İşlemleri,Projeye Paket Dahil Etme,Uygulamayı Yayına Hazırlama ve yayınlama süreçleri alt başlıklar halinde katılıcıların bilgisine sunuldu.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir