Blog

Haziran Ayı Eğitimlerimiz

231
Haberler

Haziran Ayı Eğitimlerimiz

Başakşehir Belediyesine bağlı oluşum olan Başakşehir Living Lab, Mart ayından itibaren sürdürdüğü online eğitimlere Haziran ayında da hız kazanarak devam etti.

Merkezimizde çoğunlukla Bilişim odaklı eğitimler oluşturulurken Girişimcilik, Mekatronik ve Tasarım alanında da eğitimler verildi. Özellikle öne çıkan  farkındalık eğitimlerimizden, çocuklar için İşaret Dili Öğreniyorum ve yetişkinler için yazılım dili Python eğitimlerine katılım oldukça yüksekti. Bunun yanında ilgi gören bilişim eğitimlerimizden masaüstü program geliştirmek için kullanılan C # Form,  dünyanın en büyük network şirketi olan  Cisco’ya ait CCNA network eğitimi de verildi. 25 Haziran’da da Teknoloji Günü düzenlendi. Bu özel günde bilişimciler; network sanallaştırma, Microsoft azure ve Microsoft Cloud hakkında tüm sorularına yanıt buldu. Ayrıca 3 boyutlu yazıcıların önemimin arttığı bu dönemde katılımcıların fikirlerini ürüne dönüştürebilmesi için 3D Modelle ve Baskı Alma Eğitimi de gerçekleştirildi.

Girişimcilere ve girişimci adaylarına verilen eğitimlerimizden de 360 ° E- Ticaret, Sosyal Medyayı Etkili Kullanma ve Dijital Reklamların Önemi, Temel Diksiyon ve Güzel Konuşma, Diksiyon Uygulamaları Eğitimi, İnternet Güvenliği ve Güvenlik Teknolojileri “Fortigate” eğitimi, Fijital Dönüşüm ve Yeni Dünyada E-Ticaret, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu KVKK eğitimi büyük beğeni ve ilgiyle karşılandı.

Mekatronik alanında da çocuklar için son  zamanlarda popüler olan Arduino kartlarının programlamasına yönelik “Tinkercad ile Arduino” ve “Tinkercad ile Arduino Sensörler” eğitimleri düzenlendi. Yazılıma yeni başlayan çocuklar için de Scratch eğitimleri verildi. Böylelikle öğrencilerin programlama becerileri arttı.

 


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir