Blog

Hedef Kitle Nasıl Ölçeklenir, Rekabet Üstünlüğü Nasıl Sağlanır’ı Konuştuk

46
Haberler

Hedef Kitle Nasıl Ölçeklenir, Rekabet Üstünlüğü Nasıl Sağlanır’ı Konuştuk

Başakşehir Living Lab’de  girişimcilere destek vermek amacıyla başlatılan ve girişimcilik konusunda uzman eğitimci Murat Özanlar tarafından verilen “Girişimciliğin Yol Haritası” eğitim programında bu hafta ‘’ Hedef Kitle Nasıl Ölçeklenir, Rekabet Üstünlüğü Nasıl Sağlanır’’’ konusu işlendi.

Eğitimde müşteri kimdir, nasıl ölçeklendirilir nasıl segmente edilir işlendi. Burada hem pazarlama faaliyetlerimizi hemde eforumuzu doğru harcamak adına çözümümüz ve ürünümüze en uygun olan müşteri adaylarının tespiti ile başlandı. Katılımcılar en ideal müşteri tiplerini çıkardı ve bunları segmente etti.

Burada ölçekleme kritler ve metodları işlendi. Peki bu müşterileri adaylarına nasıl ulaşacağız sorusunada açıklık getirildi. Burada bazı yöntemler ile bu özel kitleye ulaşma metodları işlendi. Ardından farklılaşma stratejileri ile hem rakiplerden sıyrılma hemde daha karlı alan nasıl bulunur anlatıldı.

Bu sayede girişimciler daha rahat hareket edebilecekleri büyümelerini hızlandıracak metodları öğrenmiş oldu. Değer yenileme ile mevcut fikirlerinde yapmaları gereken geliştirmeleri örnekleyerek ve uygulama yaparak pazarda nasıl pay sahibi olabilecekleri işlendi.

Ardından dinleme becerileri oyunu oynandı ve sertifikaların verilmesi ile eğitim tamamlandı.

Fotoğrafların Tümü


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir