Blog

Kendi Oyunlarımızı Tasarlamanın Keyfini Çıkardık

345
Haberler

Kendi Oyunlarımızı Tasarlamanın Keyfini Çıkardık

Oyun tasarlamak; bize üretken düşünme, bilişsel becerileri geliştirme ve zihnimizde interaktif bir süreç tasarlayarak kalıcı öğrenmeler sağlama süreci oluşturur.

Başakşehir Living Lab, atölye çalışmaları kapsamında düzenlediği etkinlikte, oyun içinde matematiği harmanlayıp oynarken tasarlamanın nasıl olacağının eğitimine ev sahipliği yaptı.

Çocukların matematikle olumlu bağ kurabilmeleri, eğlenerek öğrenmeleri, neden-sonuç ilişkisi kurarak zihinsel süreçlerini ve sosyalleşmelerini desteklemek amacıyla yapılmış bu eğitime, 10-14 yaş arası , oyunlaştırma eğitimine ilgi duyan çocuklar katıldı.

Matematik öğretmeni Ebru Aşgenaz’ın eğitim koçluğu yaptığı etkinlikte katılımcılara, oyunlaştırmanın kalıcı öğrenmelere etkisi, öğrenmeyi kolaylaştırma adımları, senkron atölye çalışmaları ile oyun tasarlama ve oyunlaştırmada kullanılan Web 2.0 araçları konuları anlatıldı.

Etkinlik sonunda katılımcılar oyun tasarımına ilişkin senkron atölye çalışmaları ile kendi oyunlarını tasarlamanın keyfini yaşadılar


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir