Blog

Living Lab’dan Genç Başarı Kampı’na destek

564710df0adeb-kapak
Haberler

Living Lab’dan Genç Başarı Kampı’na destek

Başakşehir Belediyesi Living Lab, lise öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen Genç başarı İnovasyon kampına destek verdi.

Avrupa Kobi Haftası kapsamında, 20 ilde Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri tarafından düzenlenen Genç başarı İnovasyon kampının İstanbul ayağı Koleji’nde gerçekleştirildi. 10-20 Kasım tarihleri arasında düzenlenen etkinlik BAU AB Bilgi Merkezi, Bahçeşehir Üniversitesi, İdf, BAU Kuluçka Merkezi, BAU CO-OP, Bahçeşehir Koleji Girişimcilik Kulübü Genç Başarı ve Başakşehir Living Lab’ın işbirliği ile düzenlendi.

İMMİB Erkan Avcı Meslek Lisesi, Eyüboğlu Lisesi, Darüşafaka Koleji, Gülten Özaydın Çok Amaçlı Anadolu Lisesi, İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Meslek Lisesi, Kültür Koleji ve Bahçeşehir Koleji katıldı. ‘Önce küçük düşün’ ilkesi ile yola çıkan kamp ile tüm politika belirleme ve yaşama faaliyetlerinde yol göstermesi hedefleniyor. Kampta, öğrenciler karma gruplardan takımlar oluşturdu. Takımlar belirlenen konu üzerinden çalışmalarını çalıştı. Kampta, Yeşil İnovasyon kavramı ve kobilerin ihtiyaçları da göz önüne alınarak öğrenciler projelerini gerçekleştirdi.

BAU Mezunlarının liderlik ettiği çalışmada birçok yaratıcı proje ortaya çıktı. Jüri tarafından değerlendirilen projelerin hayata geçirilmesi içinde çalışmalar yapılmasına karar verildi.


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir