Blog

Livinglab İlk Online Eğitimi İle Türkiye de ki Tüm Çocuklara Ücretsiz Scratch Eğitimini Verdi

227
Haberler

Livinglab İlk Online Eğitimi İle Türkiye de ki Tüm Çocuklara Ücretsiz Scratch Eğitimini Verdi

Başakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi,  virüse karşı alınan önlemler kapsamında “evinde kal eğitimle kal” sloganıyla 25-26 Nisan tarihlerinde ilk online eğitimini gerçekleştirdi.

Yapılan ilk online eğitim Başakşehir Belediyesi’nin geliştirmiş olduğu online eğitim platformunda yapıldı. Eğitim 25-26 Nisan tarihlerinde 14.00-16.00 ve 16.30-18.30 saatleri arasında iki grup şeklinde gerçekleştirildi. Eğitime sadece Başakşehir’li gençler değil tüm Türkiyeden gençler katılım sağladı. Eğitime toplamda 126 kişi başvurdu. Living Lab, gerçekleştirdiği ilk online eğitimde ki ilgi yoğunluğu nedeniyle online eğitimlere devam edecek ve çeşitli eğitimlere yer verecek.

“Başakşehir Belediyesinin Teknolojiye ve Eğitime Verdiği Önem Çok Kıymetli”

Eğitimle ilgili konuşan kodlama eğitmeni Merve Yorgancıoğlu, “Başakşehir Belediyesine bağlı Living Lab İnovasyon ve Teknoloji merkezinde her yaştan insana ve çeşitli alanlarda çok kaliteli eğitimler veriliyor. Başakşehir’in teknolojiye ve eğitime verdiği önem çok fazla ve çok önemli. Bu zor günlerde de eğitimlere devam ediyor ve bu sefer tüm Türkiye de bu eğitimlerden yararlanabiliyor. Özellikle okulların kapandığı bu dönemde çocuklar için bu tarz eğitimler çok faydalı.  Çocuklar kodlamada kendini geliştirebiliyor ve uygulama yapabiliyor. Gerçekleştirdiğimiz bu eğitimde Scratch programını kullandık. Çocuklar algoritmayı öğrendiler ve algoritma örnekleri çözdüler. Scratch programında ki kod bloklarını öğrendiler ve matematik ile kodlamayı birleştirerek uygulama geliştirdiler. Eğitim sonunda ankette ki dönüşler çok güzeldi. Bu tarz eğitimlere devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Geleceğin dili: Kodlama”

Algoritma ile Scratch Kodlama Eğitimi’nde asıl hedefin tüketen değil üreten bireyler yetiştirmek olduğunu vurgulayan Yorgancıoğlu, “Eğitim öğrencilerin zihin gelişimi açısından önemli. Çocukların, hangi mesleği seçerse seçsin, teknoloji çağında olduğumuzdan dolayı kodlamayı mutlaka öğrenmesi ve özellikle geçtiğimiz bu zor günlerde çocukların kendilerini geliştirmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Fotoğrafların Tümü

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir