Blog

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor

656a5f3d9a3313BK0A0869
Haberler

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor

Başakşehir Living Lab, Finansbank, Microsoft Türkiye ve Habitat ortaklığıyla ‘Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor’ projesi başlattı.

Türkiye’nin 22 ilinde eş zamanlı gerçekleştirilen eğitimlerle teknolojiyle iç içe bir nesil yetişiyor. Başakşehir Living Lab Merkezi’nde gerçekleşen eğitimler bir hafta sürecek.

25-29 Ocak 2016 tarihleri arasında düzenlenen eğitimler iki grup halinde veriliyor. 1. Grup 09.00-12.00, 2. Grup 14.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

Teknolojiyi seven parmak kaldırsın!

10 – 12 yaş aralığındaki öğrencilerin katıldığı program Eğitimci Sultan Gürbüz ve Nurgül Kurca tarafından veriliyor. Eğitimin ilk gününde teorik bilgiler aktarıldı. Programın ilerleyen günlerinde ise öğrenciler program yazmayı aşama aşama öğretiliyor. Eğitimci Sultan Gürbüz programı şu cümlelerle anlattı, “Öğrencilerimize programlamamanın mantığını öğretiyoruz, daha sonrasında ise katılımcılar hayal güçlerini kullanarak oyun kurmayı, kendi programlarını yazmayı öğreniyor. Belirlenen oyun üzerinden daha biz göstermeden kurulumunu yapıyorlar.”


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir