Blog

Mshowto Windows Server 2019 Day

193
Haberler

Mshowto Windows Server 2019 Day

Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji  Merkezi’nde düzenlenen Mshowto Windows Server 2019 Day etkinliğinde. Microsoft’un en güvenli ve güncel sunucu işletim sistemi olan Windows Server 2019 yenilikleri ve özellikleri anlatıldı.

Başakşehir Living Lab’in ev sahipliğinde Mshowto tarafından düzenlenen Windows Server 2019 Day etkinliğine IT alanında çalışanlar yoğun ilgi gösterdi. Alanında deneyimli Bilgi Teknolojileri uzmanları, İzmir’den Kıbrıs’tan hatta İngiltere’den gelerek katılımcılara Microsof’un son sunucu işletim sistemi olan Server 2019 ve sanallaştırma platformu olan Hyper-V 2019 özellik ve yeniliklerini anlattı.

Windows Server 2019 & Mshowto

Microsoft’un sunucu işletim sistemi dünya üzerinde her 4 sunucudan 3’ünde çalışıyor. Dünyanın en yaygın sunucu sistemi olan Windows Server, 2019 sürümüyle beraber bir çok yenilik ve inovasyon içeriyor. Microsoft tarafından tanınan 2 IT topluluğundan biri olan Mshowto ekibi konusunda uzman ekibiyle yenilikleri ve özellikleri canlı demolar yaparak IT meraklılarına anlattı.

Yeni versiyonla gelen Özellikler

Topluluk Lideri Mustafa Kara’nın açılış konuşmasını yaptığı etkinlik Emre Ozan Memiş’in Wndows Server 2019 yenilikleri ile devam etti.Hasan Güral’ın Windows Admin Center ve Azure Yönetimini anlattığı etkinlik Ali Örtül’ün Windows Server lisanslama işlemlerini anlatmasıyla devam etti. Emre Kep ve Erkan Sağlık’ın beraber sunduğu Hyper-V 2019 slotunda Microsoft’un sanallaştırma çözümü olan Hyper-V yeni sürümüyle ne gibi güncelleştirmeler ve güvenlik çözümleri içeriyor detaylı olarak bahsedildi. Sunumun son konuşması ise Berkay Yiğit Nalbant’ın Microsoft’un Hyperconverged çözümü olan Azure Stack HCI ve arkasındaki Teknoloji S2D teknolojisi anlatıldı.


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir