Blog

Oyunla Problem Çözmeyi Öğrendiler

199
Haberler

Oyunla Problem Çözmeyi Öğrendiler

Başakşehir Living Lab’de düzenlenen “oyunlaştırma” eğitimi, renkli görüntülere sahne oldu. Eğitime katılan Başakşehirliler, oyun oynayarak motivasyonlarını artırmanın ve problemleri çözmenin yöntemlerini öğrendi.

Başakşehir Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde, son yıllarda adından çokça söz ettiren ve birbirinden farklı birçok alana adapte edilebilen “oyunlaştırma” eğitimi düzenlendi. Türkiye’de oyunlaştırma (gamification) denince akla gelen ilk isimlerden olan ve bu alanda yazdığı kitapla tanınan Ercan Altuğ Yılmaz, katılımcılara, oyunlaştırma yöntemi ile motivasyon yükseltme ve problemlerin çözümü gibi sorunlara nasıl katkı sağlayacaklarını anlattı.

Oyunlaştırmanın hayatın her alanında tercih edildiğine işaret eden Yılmaz, “İş hayatı ve eğitim kurumlarında sıkça kullanılan bu yöntem ile oyun felsefesi ve oyun mekanikleri, oyun-dışı alanlarda motivasyonu artırıyor ve problemlerin çözümüne katkı sağlıyor.” dedi.

Eğitimle ilgili bilgiler de veren Ercan Altuğ Yılmaz, “Katılımcılarımız gerçek hayatta ya da mobil uygulamalarda, oyunların yaptığı bazı kurguları (avatar, puan, rozet gibi) nasıl uygulamaları gerektiği, bunlarla ilgili teorileri, içsel-dışsal motivasyon, akış teorisi, oyuncu tipleri, kanca modeli gibi konuları öğrendiler.” diye konuştu.

“Taş kâğıt makas” gibi oyunlarla hayli eğlenceli geçen eğitim sonunda 30 katılımcıya sertifika verildi.

Fotoğrafların Tümü


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir