Blog

Unity 3D ile Oyun Programlamaya Giriş

759a2a13c77e430E3A4310 (1)
Haberler

Unity 3D ile Oyun Programlamaya Giriş

Başakşehir Living Lab oyun tutkunlarını bir araya getirdi. Unity 3D oyun programlamayla kendi oyunlarını yapmak için tüm detayları öğrenen katılımcılar bir sonraki aşamada kendi oyunlarını kullanılabilir hale getirecek.

Mobil oyun yapmak, mobil oyun yaparak para kazanmak isteyen 18 yaş üstü temel programlama bilgisi olan ve oyun programlamaya ilgi duyan katılımcıların toplandığı etkinlikte  mobil oyun sektörüne girme heyecanıyla çalışmalara başlandı. Üç hafta boyunca, günde 4 saat süren eğitimlerde katılımcılar Unity’de Script yazmak için gereken temel bilgileri öğrendi.

Andorid ve iOS platformları için markette yer alan oyunların benzerlerini ve daha iyilerini yapmak isteyen ya da daha önce hiç mobil oyun yapmamış, hatta program bile yazmamış katılımcılar, dokunmatik ekranın girdi olarak kullanılması, telefon sensörleri ile karakterin hareket ettirilmesi, level mantığı ile ilerlemeli oyun yapımı, arkaplan müziği, oyun için sesler ve efektler,  harici resim ve ses dosyalarının Unity’e eklenmesi gibi temel bilgiler üzerinden  3D ile oyun programlamaya giriş derslerini tamamladı.


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir