Blog

Üniversite öğrencileri Living Lab’ı gezdi

2566ac6c7859d1BK0A8244
Haberler

Üniversite öğrencileri Living Lab’ı gezdi

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öğrencileri Başakşehir Living Lab’ı ziyaret etti.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin farklı bölümlerde okuyan öğrencilerin katıldığı Başakşehir Living Lab ziyaretinde katılımcılar kurum bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaları yakından inceledi.

Üniversite ve Living Lab ortak çalışmalar yapılacak

Başakşehir Living Lab binasını gezen Üniversite öğrencileri kurumun Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürü Özge Şenöz’den merkezle ilgili bilgiler aldı. Başakşehir Living Lab Merkezi’ndeki gezi, merkezde geliştirilen ürünlerin ve hizmetlerin sergilendiği showroom alanında başladı. Ziyaretçilere, Akıllı aynadan taştan kâğıtlara, atık suları geri dönüştüren sistemden, akıllı ev teknolojisine ve 3D Printer’a kadar pek çok çalışma anlatıldı.

Başakşehir Living Lab bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalara hayran kalan Üniversite öğrencilerine ayrıca Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdür Yardımcısı, Yazılım Şefi Soner Dedeoğlu bilişimle ilgili bilgilendirme de yaptı.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öğretim görevlisi İhsan Hekimoğlu Living Lab ziyaretini şu sözlerle anlattı, “Gezimiz güzel geçiyor. Living Lab’da öğrencilerimizin hayal gücünü artıracak çok çalışma var.  Bundan sonra ki süreçte Living Lab’a Mimarlık bölümümüzün akademisyen öğrencileriyle birlikte geleceğiz, ardından Mimarlık bölümü hocalarımızla burada neler yapılabilir bunları konuşacağız. Ben teknoloji transfer akademisinde öğrenci projelerinden sorumluyum. Benim şuanda ki görevim okulumuzla öğrencilerin burada ki oluşumla bağlamak ve buraya aktive etmek.  Buraya öğrencileri müzeyi gezmek için getirmedim, bizim amacımız burayı nasıl kullanabiliriz, bunun için çalışmak.  Bu yıl içerisinde Living Lab ile ortak çalışmalarımız devam edecek.”


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir