Blog

Yatırımcılara ve Girişimcilere özel eğitim

56430e55a4985-BK0A5067stitch2 (1)
Haberler

Yatırımcılara ve Girişimcilere özel eğitim

Başakşehir Belediyesi Living Lab Yatırımcı ve Girişimcilere özel eğitim programı düzenledi.

Ticarileştirme Danışmanı Murat Özanlar tarafından verilen eğitime yatırımcı ve girişimciler katıldı.

Başakşehir Belediyesi Living Lab konferans salonunda gerçekleşen eğitimde, Ticarileştirme Danışmanı Murat Özanlar ‘Yatırımcı ve Girişimci Dünyası’ başlığı altında katılımcılara yatırım ve girişimin inceliklerini anlattı.  Özcanlar, Türkiye’de girişimciliği şu söylerle ifade etti “İşini kurmak isteyen katılımcılarımızın ürünlerini nasıl geliştirebileceklerini adım adım anlatıyoruz.  Bu adımları anlatırken de Türkiye’de ki eko sisteme uygun nasıl yapabileceklerini anlatıyoruz.  Girişimcilik eko sistemindeki işleyiş ülkeden ülkeye değişmektedir.  Türkiye’de girişimciliğin geçmişi üç senedir.  Girişimciliğimiz emekleme aşamasındadır”

İnovasyon ve yenilikçi fikir nedir bunu öğretmeye çalıştıklarını vurgulayan Özcanlar, her fikrin ticarileşemeyeceğini savundu, “İnovasyonun ne olduğunu gerçek anlamda öğretmemiz lazım.  İkinci olarak ticarileşmeye giden tüm adımları bilmeleri gerekiyor. Bu eğitimimizde fikir aşamasından ürünün satış aşamasına kadar ki süreci adım adım anlatıyoruz. Bu süreçte yaşanabilecek sıkıntıları anlatıyoruz. Yatırımcı tarafında ise para nasıl bulunur? Girişimci bütçeyi kimden isteyebilir, eko sistem nedir? Tüm bunlara ışık tutmaya çalışacağız”

Girişimci ve yatırımcıların ilgi ile takip ettiği üç saatlik eğitim soru cevap kısmı ile son buldu.

[button link=”http://basaksehir-livinglab.com/BLL/blog/2015/11/11/yatirimcilara-ve-girisimcilere-ozel-egitim-galeri/”] Galeriye Git[/button]


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir