Blog

Arduino ile Sensör Uygulamaları Eğitimi Gerçekleştirildi

211
Haberler

Arduino ile Sensör Uygulamaları Eğitimi Gerçekleştirildi

Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde 5 gün süren Arduino Sensör Uygulamaları eğitimi tamamlandı. Eğitimde çocuklar sensörlerin çalışma mantığını öğrenerek uygulamalarla sensörlerin kullanımı pekiştirdiler.

Eğitimlerde hedeflenen öğrencilerin proje geliştirmesi

Daha önce ki eğitimlerin devamı olan Arduino ile Sensör Uygulamaları, öğrencilerin daha önce Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezinde temel devre elemanlarını tanıyıp, kodlamasını öğrenmeleri üzerine bu eğitim ile daha önce öğrendikleri bilgilerin üstüne sensörleri tanımaları, devre üstüne kurmaları ve kodlamaları hedeflenmiştir. Eğitimi tamamlayan öğrenciler ile daha sonra gerçekleşecek olan proje geliştirme eğitiminde kendi ürettikleri projeleri hayata geçirmeleri ve kodlamalarını yapması beklenmektedir.

Kariyerlerine olumlu etki edecek”

Eğitim sonunda bilişim eğitmeni Merve Yorgancıoğlu, eğitimi tamamlayan öğrencilere sertifikalarını verdi. Bu tarz eğitimlerin çocukların eğitim hayatı ve kariyerine olumlu etki edeceğini belirten Yorgancıoğlu, “Çocuklar bu eğitimde daha önce ki eğitimlerde aldıkları algoritma ve kodlama eğitimlerinin üstüne sensörleride öğrendiler ve en önemlisi birden fazla sensörün birbirleriyle etkileşimde nasıl çalıştıklarını öğrendiler. Elektronik, mekanik ve kodlama alanlarında kendilerini geliştirdiler. Bu eğitimler, çocukların bundan sonraki yaşamında önlerindeki seçenekleri değerlendirmeleri açısından önemli bir kaynak olacak.” diye konuştu.

Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları dağıtıldı.

Fotoğrafların Tümü


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir