Blog

Başakşehir Teknoloji Koridoru Öğrencilere Dokunmaya Devam Ediyor

210
Haberler

Başakşehir Teknoloji Koridoru Öğrencilere Dokunmaya Devam Ediyor

Başakşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen BATEK Projesi kapsamında, Toki Fenertepe ortaokulu öğrencileri ile uygulamalı teknoloji derslerini Living Lab eğitim sınıflarında almaya devam ediyorlar.

Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde daha önce hiç kodlama eğitimi almamış öğrenciler ile birlikte “MBLOCK ile kodlamaya giriş ve temel devre elemanlarını tanıma dersi” verilmesi için hazırlıklar tamamlandı.

Eğitime katılan 30 öğrenci, kodlamaya giriş eğitiminde devre elemanlarını tanıyıp hazır devre kartında MBLOCK programı ile kodlamaya giriş yaptı.

Eğitim kartlarını kodlamayı öğrendiler

Batek kapsamında hayata geçirilen bu projede Toki Fenertepe ortaokulunda daha önce scratch veya mblock eğitimi almamış, elektrik ve elektroniğe ilgisi olan, proje geliştirmeyi seven, yazılıma ilgisi olan ve problem çözmeyi seven öğrenciler yer aldı. Öğrenciler ilk başta algoritma mantığını öğrendikten sonra alıştırmalar ile algoritmayı pekiştirdiler. Daha sonra Livinglab inovasyon ve teknoloji merkezinde arduino giriş eğitimlerinde kullanılmak için bulunan eğitim kartlarında ki devre elemanlarını tanıdılar. Mblock programının ara yüzünü tanıdılar ve devre elemanlarını kodlamayı öğrendiler.

Öğrenciler eğitim sonunda sertifikalarını aldılar.

Fotoğrafların Tümü


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir