Blog

Başakşehir’e Atanan Öğretmenler Bir Araya Geldi

356f3e63a93c3cBK0A7421
Haberler

Başakşehir’e Atanan Öğretmenler Bir Araya Geldi

Başakşehir Belediyesi ilçeye yeni atanan öğretmenleri bir araya getirdi. Öğretmenlerin ilçeyi daha yakından tanımaları, öğrenciler ve kendileri ile ilgili faydalanabilecekleri Belediye kurum ve kuruluşlarını yakından tanımaları için düzenlenen program Başakşehir Sosyal tesislerinde gerçekleşen kahvaltı ile başladı.

Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleşen programa; Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, şube müdürleri ve Başakşehirli öğretmen ve idareciler katıldı.

‘Öğretmenlerimizle başaramayacağımız şey yoktur’

Kahvaltının ardından öğretmenler Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir ile birlikte Cavdet Kılıçlar Bilgievi’ne geçti. Burada Başakşehir Belediyesi ve Bilgievlerini tanıtıcı sinevizyon gösterisini izledi. Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir genç öğretmenlere hitaben yaptığı selamlama konuşmasında şunları kaydetti, “Ben de eski bir meslektaşınızım.  Öğretmenlik gönüllülük işidir, insanı sevmezsek bu işi de layıkıyla yapamayız. Elbette her meslekte olduğu üzere öğretmenlikte de karşılaşacağınız zorluklar olacaktır. Sistem siz öğretmenlersiniz, bunu daha iyi hale getirmekte biz öğretmenlerin elindedir. Pek çoğunuz ilçemizin bizim orta bölge diye tabir ettiğimiz Şahintepe, Güvercintepe, Altınşehir mahallelerinde çalışacaksınız. Bu bölgelerde ki çocuklarımız biz göreve gelmeden önce sokaklarda, internet cafelerde vakit geçiriyordu,  sosyalleşebilecekleri alanları yoktu. Başakşehir Belediyesi olarak bu mahallerimizde açtığımız bilgievleri çocuklarımızın ikinci evi oldu. Şimdi ise Şahintepe’de fakir bir ailenin çocuğu keman çalıyor, konservatuarı kazanıyor. Bu merkezlerimiz çocuklarımız kadar velilere de söyleşi programları, seminerlerle destek oluyor. Eğer siz inanırsanız, insanımızı sever, gönül verirseniz sizlerle başaramayacağımız şey yoktur” dedi.

Başakşehirli öğretmenler Bilgievleri yanında Başakşehir Living Lab, Spor Parkları gibi Belediye bünyesindeki kurumları da ziyaret ederek, yetkililerden bilgiler aldı.


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir