Blog

DUUBİ – Akıllı Sosyal Mesafe ve Hava Kalitesi Farkındalığı Cihazı

267
Haberler

DUUBİ – Akıllı Sosyal Mesafe ve Hava Kalitesi Farkındalığı Cihazı

DUUBİ İLE DUR Bİ DİYORUZ

Duubi; çalışanlarınıza  ve müşterilerinize sağlıklı  mesafeyi korumak için uygun bir hatırlatmadır. Çalışma prensibinde 1.5 metrelik  (6 adım) sosyal mesafenizi hatırlatmak için sesli uyarı sistemi devreye girmektedir.

Duubi, sosyal  mesafe kuralına  uymamanın getireceği dezavantajları önlemek amaçlı yapılmıştır.

İş  yerinde  çalışanların  güvenli çalışmasını, müşterilerinin  ise  güvenle  işlem  yaptırabilmelerini sağlar.

Ayrıca hava kalitesinin farkındalığı, çeşitli virüslerin, kapalı ortamlarda daha çok bulaşmasından dolayı  kişilere ortamı havalandırmaları gerektiğini  açık  mesaj  vererek  farkındalık  sağlar.

Yöntem olarak Ultrosonic Dalga kullanılarak, karşısındaki nesneye olan “Mesafeyi hesaplayan ” bir kaynaktır. Hava kalitesini ölçümü için de Air-Quality Detection Module sensörü kullanılmaktadır. Hava kalitesi düşük ise kaliteyi arttırabilmek için Bluetooth Serial Module (IOT) ile ozon jenaratörüne bağlanarak bulunduğunuz ortamı dezenfekte etmektedir. Ayrıca RGB kontrol sistemini Ultrosonic sensör ile kumanda ederek, uyarı panelimizde 1.5 metre mesafe kişi taraması yapılarak, alanda kişi var ise sesli ve kırmızı uyarı sistemi, alanda kişi yok ise yeşil, hava kalitesi düşükse mavi ışık uyarı sistemi devreye giriyor.


 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir