Blog

Girişimci Eğitimleri Hızla Devam Ediyor

43
Haberler

Girişimci Eğitimleri Hızla Devam Ediyor

Başakşehir Living Lab’de  girişimcilere destek vermek amacıyla başlatılan ve girişimcilik konusunda uzman eğitimci Murat Özanlar tarafından verilen “Girişimciliğin Yol Haritası” eğitim programında bu hafta ”Lean Kanvas ve Kanvas İş Modeli” konusu işlendi.

Bu eğitimde lean kanvas metodu ve kanvas iş modeli uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Öncelikle problem tespiti, ihtiyaç ile istek arasındaki farklar ile müşteri tanımları ve risk tablosu işlendi. Burada amacımız doğru problem tespiti ve bunun hayli geniş bir kitlede olduğundan emin olmak. Ürünün net tarif edilmesi ve sonunda oluşacak faydaları ve çözüm önerileri başlangıçta belirlemek önemli.

Eğitimin diğer yarısında ise kanvas iş modeli ile daha ayakları yere basan modeller üretilmeye çalışıldı. Burada özellikle müşteri segmentasyonu, değer önerisi, gelir ve gider hesaplamaları, aktivite planları gibi tamamen ölçümlere dayanan sayısallaşması gereken maddeler anlatıldı. Yurtiçi ve yurtdışından örnekler ile pekiştirildi. Bunun dışında her katılımcı kısa kısa kendi fikirleri ile ilgili bu çalışmaları yaptı.

Eğitim sonunda ödevler de verildi. Sertifikaların katılımcılara verilmesi ile eğitim sonlandı.


 

 

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir