Blog

Modüler Origami ile Rengarenk Çiçekler

126
Haberler

Modüler Origami ile Rengarenk Çiçekler

Başakşehir Living Lab’de düzenlenen Origami Tekniği ile Kâğıt Çiçek Yapımı Atölyesi’ne katılan Başakşehirliler, farklı teknikleri kullanarak birbirinden renkli çiçek buketleri tasarladı.

Başakşehir Belediyesi, Türkiye’nin ilk yaşam laboratuvarı Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde verilen eğitimler ile Başakşehirlilerin hayatına artı değer katmaya devam ediyor. İstanbul Design Factory ile birlikte düzenlenen Origami Tekniği ile Kâğıt Çiçek Yapımı Atölyesi, Origami meraklılarını bir araya getirdi.

Rengârenk kâğıtlar çiçeklere dönüştü 

Atölyede katılımcılara ilk olarak origami hakkında genel bilgiler verildi. Daha sonra klasik ve modüler başta olmak üzere birbirinden farklı teknikler öğretildi. Modüler teknikler kullanarak rengârenk kâğıtlardan çiçekler yapan katılımcılar, çalışmanın son aşamasında kâğıt çiçeklerini kuru çiçeklerle bütünleştirerek buket oluşturdu.

Japonya’da doğdu, dünyaya yayıldı 

Atölye eğitmeni Mimar ve Tasarımcı Ebru Rato, Origami’nin Japonca katlama anlamındaki ‘ori’ ile kâğıt anlamındaki ‘kami’ kelimelerinden oluştuğunu belirterek, “Japonya’da ortaya çıkan bu geleneksel sanat, zamanla dünyaya yayılmış. Klasik ve modüler gibi farklı teknikler mevcut. Biz atölye kapsamında modüler origami ile rengârenk çiçekler yaptık. Güzel bir atölye çalışması oldu. Tüm katılımcılara, İstanbul Design Factory’e ve ev sahipliği için Başakşehir Living Lab’e teşekkürler” diye konuştu.

Origami Tekniği İle Kâğıt Çiçek Yapımı Atölyesi sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Fotoğrafların Tümü


Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir